• Hizmetlerimiz
  • Avantajlarımız
  • İletişim

Acil Tıbbi Yardım

Ülkemizde acil tıbbi yardım için 112 Çağrı merkezi vasıtasıyla ulaşılabilen Sağlık Bakanlığı 112 Ambulansları hizmet vermektedir. Ancak sağlık ekiplerimiz gerekmesi halinde her türlü acil müdahale ve tıbbi yardımda bulunma konusunda yeterli eğitime sahip olup gerek hasta nakli esnasında gelişebilecek acil durumlarda gerekse İl Sağlık Müdürlüğü Komuta Kontrol Merkezinin görevlendirmesiyle acil veya olağanüstü hallerde gereken acil tıbbi desteği verebilmektedir.

Yurt İçi ve Yurt Dışı Hasta Nakli

MEDICA nakil ihtiyacı olan tüm hastalar için “her gün, her saatte, her yere” felsefesiyle hareket etmektedir. Ülkenin her yerine yurtdışında ise pek çok yere sunulan nakil hizmetinde hastanın güvenliğini en yüksek seviyede sağlayabilecek ekipman ve sağlık ekibi MEDICA güvencesiyle sağlanmaktadır. Nakil hizmetlerimizin çeşitleri :
  • Huzurevi sakinlerinin evlerinden huzurevine, huzurevinden evlerine, huzurevinden hastane veya diyaliz merkezi vb gibi sağlık tesislerine götürülmesi ve geri alınması 
  • Hastaların evden hastaneye tetkik, muayene, kontrol, tıbbi müdahale için götürülmesi ve geri alınması 
  • Hastaların bir hastaneden başka bir hastaneye nakilleri 
  • Taburcu olan hastaların hastaneden evlerine nakli 
  • Bir başka ile tetkik veya tedavi için sevk edilen hastaların nakledilmesi 
  • Taburcu olup başka bir ülkeye evine veya oradaki bir başka hastaneye gönderilmesi uygun görülen hastaların nakli 
  • Talep etmeleri halinde diyaliz merkezlerine hastaların götürülmesi ve diyaliz bitiminde geri alınması 
  • Hastaneden Havaalanına veya Havaalanına getirilmiş hastanın hastaneye ya da evine nakli

Tedbir Amaçlı Ambulans Bulundurmak

MEDICA tüm Türkiye’de bireysel ve kurumsal organizasyonlar, kongre ve bilimsel toplantılar, alışveriş merkezleri, spor salonları ve müsabakaları, fabrikalar, şantiyeler, maden arama şantiyeleri ve devlet kurumları için tedbir amaçlı ambulans bulundurma hizmeti sunmaktadır. Tedbir amaçlı ambulans bulundurma işlemlerinde organizasyonun kişi sayısı, süresi, yeri gibi parametreler göz önünde bulundurularak planlamalar yapılır. Ambulansların iç donanımları, ve sağlık personeli her türlü organizasyona uyumlu olacak şekilde planlanabilmektedir

Özel Hastane ve Tıp Merkezleriyle Sözleşme Yapmak

Mevzuat gereği Özel Hastaneler ve Tıp Merkezleri kendi ambulanslarını bulundurmak veya Özel Ambulans Servisleriyle anlaşma yapmak durumundadır. MEDİCA, bu alanda da hizmet verecek ambulans, donanım ve sağlık personeline sahip olup mevzuata uygun şekilde hizmet verecek şekilde yapılanmıştır.

Sigorta Şirketleri, Tur Operatörleri, Turistik Otellerle Anlaşmalı Hasta Taşıma

MEDİCA, Sağlık turizmi kapsamında hizmet veren hastane, sigorta şirketleri, tur düzenleyici firmalar, turistik oteller vb çeşitli kuruluşlarla anlaşmalı olarak hasta veya yaralı turist taşıma ve sağlık hizmeti verme altyapısına sahip güçlü bir özel ambulans servisidir.